KİREMİTLER

KİL KİREMİTLER

GRANADA

Estetiğin en önemli unsur olduğu Çatıların tercihi. Geniş kavisli, üstten ve yandan kenetlenme tasarımı ile hayallerinizdeki evin Çatısını süslüyor. Akdeniz medeniyetlerinin Нatı kültürünü oluşturan Granada Kiremit, özellikle villa tipi yapıların mimarisine eşsiz bir güzellik ve ayrıcalık sağlıyor. Metrekarede 15 adetlik kullanımı ile Çatıları daha hafif bir şekilde arzulanan estetik görüntüye ulaştırıyor.


Teknik Özellikler

Boyut : 24x40,5 cm (± % 2)
Ağırlık : 3000 gr (± 100 gr)
Sarfiyat : 15 adet / metrekare
Mukavemet : 400 Kgf (±20 kgf)


Granada Kiremidin Üstünlükleri

 • Döşemede kanallar tam olarak kapandığından ekstra su sızdırmazlık sağlanır.
 • Kavisli yapısı çatıya mükemmel bir estetik katar. Bu diğer çatı malzemelerinde olmayan bir özellik olması dolayısıyla villalarda yoğun bir şekilde tercih sebebidir.
 • Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
 • Çivi deliğinden su girişi mümkün değildir.

AKDENİZ

Mikronize öğütülmüş kil hammaddesi ve yüksek pişirilme sıcaklığı sayesinde son derece sağlam bir yapıya sahip olan Akdeniz Kiremit, standartların çok üstünde bir mukavemet değerine sahiptir. 300 Kgf ortalama mukavemet değeri ile standartların iki mislinden fazla bir kırılma dayanımına sahiptir. Çift kanallı kenetlenme sistemi sayesinde suyu tahliye etme özelliğini daha güvenli bir hale getirmektedir. Şaşırtmalı döşenmesi halinde her uzunlukta çatıyı su akıntısına karşı güvenle korur.


Teknik Özellikler

Boyut : 24x41cm (±%2)
Ağırlık : 2950gr (±100gr)
Sarfiyat : 15 adet/metrekare
Mukavemet : 300 Kgf (±20kgf)


Akdeniz Kiremidin Üstünlükleri

 • Özel çift kanallı kenetlenme sistemi ekstra su sızdırmazlık sağlar.
 • Şaşırtmalı döşemelerde sol üst çivi deliğinden sabitleme yapılır. Bu sayede çivi deliği suyun akış yönünden uzaklaşmış olur. Çivi deliğinden su akıtma sorunu böylece sağlıklı bir şekilde çözülmüş olur.
 • Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.

VALENSİYA

Valensiya Kiremit geliştirilmiş yeni dizaynı ile çatılarda yerini almaya hazır. Yeni Valensiya yeni kavis yapısıyla çatılardaki estetik görünümü daha da arttıracak. Özellikle su yalıtım performansı geliştirilen yeni Valensiya çatıları daha güvenli koruyacak. Valensiya Kiremit, tasarımına katılan yeni özellikleri sayesinde çatılarda montaj kolaylığını arttırırken farklı çatı eğimlerinde ve çeşitlerinde de uygulama olanağı sağlıyor.


Teknik Özellikler

Boyut : 24x40,5cm (±%2)
Ağırlık : 3000gr (±100gr)
Sarfiyat : 15 adet/metrekare
Mukavemet : 400 Kgf (±20kgf)


Valensiya Kiremidin Üstünlükleri

 • Üst Toz damağı: Üzerine gelen kiremidin altında yer alan perde çıkıntı ile örtüşen bu damak, çatıda aşağı yönden yukarı yöne doğru düşey düzlemde oluşacak hava akımlarının ve su damlalarının çatı altına girmesini engeller.
 • Kiremit sabitleme deliği: Su akış seviyesinden yükseltilerek ve bir üst kiremidin koruması altına gelecek şekilde konumlandırılarak çivi veya vida deliğinden sızabilecek akıntılar önlenmiştir.
 • Montaj Esnekliği: Düşey eksendeki binilerde 1 cm tolerans sağlanmış ve bu şekilde kiremit çıtası üzerine kiremitlerin dizilmesi kolaylaştırılmıştır.
 • Çift yan kanal: Suyun akışını yönlendiren ve kiremit içerisine sızmasını engelleyen çifte güvence.
 • Geniş su akışı: Suyun rahat akışını sağlayan geniş su akış yüzeyi çatı üzerinde oluşacak kir ve tortuların tutunmasını zorlaştırmakta akan suyla birlikte çatıdan kolaylıkla uzaklaşmaları sağlanmaktadır

ALATURKA

Özellikle restorasyonlarda kullanılan tarihteki en eski kiremitlerden biri olarak bilinen Alaturka Kiremit yenilenen kenetli tasarımı ile çatılardaki estetiği uzun yıllar koruyor. Tasarımı ve patenti tamamen Kılıçoğlu’na ait olan Kılıçoğlu Alaturka Kiremit benzer ürünlere göre kenetli yapısıyla fark yaratıyor.Kılıçoğlu Alaturka Kiremidin iki yanında bulunan özel parçalar ile çatıda kiremitlerin kayma problemine çözüm getiriyor. Bu parçalar Alaturka Kiremitte kenet görevi görüyor. Patenti Kılıçoğlu’nda olan yeni Alaturka Kiremitteki bu yan parçalar çatıda kiremitlerin birbirine tutunmasını sağlarken ustalara da uygulamada kolaylık sağlıyor. Yeni tasarımı ile Kılıçoğlu Alaturka, bina restorasyonlarında yıllara meydan okumuş yapıların orjinal dokusunu koruyarak ömürlerine ömür katıyor.


Teknik Özellikler

Boyut : 16x19x41cm (±%2)
Ağırlık : 3000gr (±100gr)
Sarfiyat : 28 adet/metrekare
Mukavemet : 400 Kgf (±20kgf)


Alaturka Kiremidin Üstünlükleri

 • Her iki yanına eklenen parça ile uygulama ve kayma problemine çözüm getirilmiştir.Bu parçalar Alaturka Kiremitte kenet görevi üstlenmektedir.
 • Kanal yapısı olmadığından özellikle yuvarlak çatılarda esnek döşeme avantajına sahiptir. Nostaljik bir kiremittir özellikle restorasyonlarda tercih edilmektedir.
 • Çivi delikleri su almayacak şekilde dizayn edilmiştir.
 • Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırmaktadır.
 • Geniş kavisiyle çatının genel dokusunda daha derin dalgalı ve estetik bir görünüm yaratılmıştır.

KILIÇOĞLU-1

Kiremit deyince ilk akla gelen kiremit çeşididir. Kolay uygulanması ve çatıları sorunsuzca örtebilmesi Kılıçoğlu-1 kiremidinin yıllarca en çok tercih edilen kiremit olmasını sağlamıştır. Soğuk iklimlerde oluşan sert hava şartlarına karşı yıllarca çatıları güvenle koruyarak kendini ispatlaması en önemli özelliklerindendir. Şaşırtmalı döşenmesi durumunda her uzunlukta çatıya kolayca su sızdırmalarına karşı güvenle korur.


Teknik Özellikler

Boyut : 24x41cm (±%2)
Ağırlık : 2800gr (±100gr)
Sarfiyat : 15 adet/metrekare
Mukavemet : 300 Kgf (±20kgf)


Kılıçoğlu-1 Kiremidin Üstünlükleri

 • Şaşırtmalı döşemelerde sol üst çivi deliğinden sabitleme yapılır. Böylece çivi deliği suyun akış yönünden uzaklaşmış olur. Çivi deliğinden su akıtma sorunu çözülür.
 • Normal döşemelerde ise ortada bulunan çivi yuvasından sabitleme yapılabilir.
 • Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
 • Dikey yönde 2cm ve yatay yönde 2,5 cm lik kanal hareketleri montaj esnasında uygulama kolaylığı sağlar.
 • Yenilenen yapısı çatı değişimlerinde mevcut eski kiremitlerle uyumludur.
Top